Karikatūrists pasākumā nekad bez darba nesēž.

Karikatūru zīmēšana pasākumā var teikt, ka savā ziņā ir divi zaķi ar vienu šāvienu – izklaide viesiem uz vietas un vēlāk pozitīvas atmiņas par pasākumu ierāmētas mājās pie sienas.

Ļoti reti kāds skatās kā strādā pasākumu fotogrāfs, taču karikatūristu zīmēšanas procesā ar interesi pavēro daudzi.

Ierastākais protams ir variants, ka karikatūrists atrodas kaut kur netālu no galvenajiem pasākuma notikumiem un zīmē pie viņa uz piecām minūtēm piesēdušos cilvēkus. Var zīmēt pa vienam, var zīmēt pa pāriem, gadās, ka īpaši draudzīgu pasākumu viesi vēlas redzēt vienā karikatūrā pat astoņu cilvēku kompāniju. Tas viss ir iespējams. Bet tas nav vienīgais variants kā zīmēt karikatūras.

Piemēram kāzās bieži gadās, ka pasākuma viesi sēž pie galdiem, bet karikatūrists pats staigā apkārt ar savu krēslu, te piesēžot pie viena galdiņa un uzzīmējot dažas personas, te atkal pie cita dāvinot pasākuma apmeklētājiem pa karikatūrai. Šajā versijā gan katra karikatūra prasa mazliet vairāk laika nekā pirmajā variantā.

Bet viss sākas ar to, ka jūs rakstat man uz epastu (gatis@karikatura.lv) vai vienkārši zvanat +37129481179 un sakat, ka vēlaties lai esmu karikatūrists jūsu pasākumā, kāzās vai ballītē. Vienojamies par laiku, zīmēšanas ilgumu un cenu. Parasti karikatūru zīmēšana pasākumos ilgst no trim līdz piecām stundām. Viena cilvēka karikatūrai nepieciešamas aptuveni piecas minūtes. Karikatūras tiek zīmētas ar melnas krāsas zīmuli A3 izmērā, papildinot to ar dažu citu krāsu akcentiem.

Karikatūras zīmēšana dzīvajā LTV raidījumā Rīta Panorāma

Karikatūru zīmēšana CasaDiVanna stendā Rīgas Starptautiskajā Dizaina izstādē, Ķīpsalā

Karikatūru zīmēšana Latvijas Televīzijas raidījumā Ķepa uz sirds

Informācija par mani atrodama arī populārajā kāzu portālā Precos.lv