gatis@karikatura.lv

+371 29481179

Sveiki!

Tātad par mani. Esmu karikatūrists Gatis Šļūka. Šļūka nav mans pseidonīms, kā dažiem šķitis, bet īstais uzvārds. Kur es tāds radies? Raunā, skaistā Vidzemes ciemā, tur arī pirmoreiz paņēmu rokā zīmuli. Zīmēju, zīmēju un 1.klasē sapratu, ka vēlos kļūt par karikatūristu. Laikam jau pārlieku biju žurnālu “Dadzis” saskatījies. Pamatskolas zīmēšanas stundās uzdotos tematus jau centos izpildīt karikatūru stilā ar lieliem deguniem un palielām acīm. Cilvēkus zīmēju ar četriem pirkstiem, laikam jau tādēļ ka četri pirksti bija gan multeņu varoņiem, gan dažu labu karikatūristu tēliem. Zīmēšanas skolotāju tas viss nemulsināja, pat vēl vairāk, tiku pie labām atzīmēm.

Mani tā laika paraugi no kuriem daudz mācījos bija Volts Disnejs un Gunārs Bērziņš. Tā nu zīmēju par prieku sev un apkārtējiem līdz kāds ieteica aizsūtīt dažas karikatūras uz avīzi un laikraksts tās arī publicēja. Tas notika 1993. gadā avīzē “Sakaru Vēstis”. Pēc tam manus darbus publicēja laikraksti “Zeme”, “Fokuss”, “Neatkarīgā Rīta Avīze”, žurnāli “Autobild Latvija”, “Golfs.lv”, “FHM” vairāk kā 10 gadus reizi nedēļā zīmēju “Sporta Avīzes” karikatūru.

Kopš 1998. gada strādāju “Latvijas Avīzē”. Pa vidu karikatūru zīmēšanai esmu pabeidzis Rīgas Lietišķās mākslas koledžu un ieguvis maģistra grādu grafikas mākslā Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī izgājis animācijas kursus studijā “A Film Latvija”. Studējot Mākslas akadēmijā piedalījos arī grafikas izstādēs Latvijā un kaimiņvalstīs. Savukārt tagad nodarbojos gandrīz tikai ar sev vistuvāko – karikatūru. Arī ik pa laikam piedaloties kādā izstādē Latvijā un ārzemēs.

 

Vairāk par mani:

Intervijā Latvijas Radio 1 raidījumam Monopols (12.09.2018)

Intervijā žurnālam Ir (13.06.2018)

Intervijā laikrakstam Staburags (31.03.2017)

Intervijā lietotnes Astropad blogam (22.03.2017)

 

Pin It on Pinterest