Izdevniecībā Omnia Mea iznācis Daniela Penaka triloģijas otrais romāns Feja ar karabīni (1987) (La Fée Carabine), to no franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova. Zīmēju šai grāmatai vāka ilustrāciju.

“Belvilā valdīja ziema, un darbojošās personas bija piecas. Kopā ar aizsalušo peļķi – sešas. Pat septiņas, ja pieskaita suni, kas pavadīja Mazo uz maiznīcu. Suns bija epileptiķis, mēle viņam nokarājās uz vienu sānu…”

Iegādāties grāmatu Feja ar Karabīni.

Feja ar karabīni grāmatas vāka skice, gatis šļūka, karikatūra

grāmata Feja ar karabīni, ilustrācija, Gatis Šļūka
Daniels Penaks, Feja ar Karabīni

Iepriekš latviešu valodā izdota arī Daniela Penaka triloģijas pirmais romāns Cilvēkēdāju paradīze (Au bonheur des ogres). Arī tam es zīmēju vāka ilustrāciju.

Romāns Cilvēkēdāju paradīze (1985) iesāk sāgu par Malosēnu ģimeni un viņu Belvilas draugiem. Šajos romānos izpaužas viena no franču rakstnieka Daniela Penaka talanta spožākajām šķautnēm – humors un asprātība. Romāna nosaukums atgādina Emīla Zolā darbu, kas aizved lasītāju lielveikala pasaulē. Galvenais varonis Benžamēns Malosēns ir grēkāzis – viņš ir tehniskais kontrolieris veikalā, kuram jāuzņemas vaina par pārdoto preču slikto kvalitāti. Viņa mierīgo dzīvi Belvilā izjauc savādu notikumu virkne – veikalā sāk sprāgt bumbas tur, kur viņš iet garām, piesaistot aizdomu pilnus policistu un darba kolēģu skatienus. Benžamēnam kļūst ļoti svarīgi saprast, kāpēc un kā tas notiek un, galvenais, kurš viņu tik ļoti ienīst.

Iegādāties grāmatu Cilvēkēdāju paradīze.

Grāmata Cilvēkēdāju paradīze, vāka ilustrācija, Gatis Šļūka

Cilvēkēdāju paradīze grāmatas vāks, ilustrācija Gatis Šļūka