Jaunā, Latvijā radītā galda spēle Šurpu turpu piedāvā lielisku iespēju kopā ar draugiem vai ģimeni apceļot Latvijas skaistākās vietas, neizejot no mājas. Izglītojošo un izklaidējošo spēli veidojušas jaunietes Annija Rošāne un Vita Konopecka un tā tapusi Latvijas Kultūras akadēmijas konkursā Kultūras kanonsEs savukārt zīmēju šīs galda spēles vizuālo materiālu.

Spēle ir ļoti vienkārša un ir piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem no 7 gadu vecuma.

Spēles laukums ir Latvijas karte, tās teritorija sadalīta 4 novados ar kopumā 60 apskates objektiem. Katram apskates objektam ir sava informācijas kārts ar aprakstu un zīmējumu par to. Lai uzvarētu, ir jāapmeklē 4 objekti — pa vienam katrā novadā — un jāizpilda spēles beigu uzdevums, kuru spēlētāji izlozē spēles sākumā.


Karikatūra galda spēlei, gata šļūkas karikatūras galda spēlē

Šurpu turpu ir galda spēle, ilustrējis Gatis Šļūka

Ilgākais laiks tika pavadīts zīmējot spēles kārtis, kuras ir veselas sešdesmit.

Bija interesanti izdomāt katrai vietai atšķirīgu ilustrāciju, ņemot vērā, ka starp objektiem bija vairāki purvi, dabas parki. Tāpēc par dažiem apskates objektiem nacās pameklēt diezgan daudz informācijas, lai uzzinātu kādi dzīvnieki tur mīt, kādas leģendas vai cilvēki saistīti ar konkrēto vietu.

Teirumnieku purvs

gliemezis, karikatūra, spēļu kārtis

Izrādijās, ka daudzas no vietām Latvijā saistītas ar velnu, lūk viena – Velnezers jeb Čertoks. Savu nosaukumu tas ieguvis, pateicoties mistiskiem notikumiem, kas apvij šo ezeru, un popularitāti tūristu vidū iemantojis savas unikālās krāsas dēļ. Ezers ir zaļgans ar ļoti dzidru ūdeni.

Čertoks, velns peld, karikatūras galda spēlē, Gatis Šļūka

Baltā kāpa

Kārts galda spēlei, Gata Šļūkas ilustrācijas

Gaiziņkalnu izvēlējos zīmēt ziemīgās noskaņās, jo tā ir viena no Latvijas vietām, kur sniegs turas visilgāk un man patīk snovot.

Karikatūra, Gaiziņkalns, snovbordists, Gatis Šļūka

Šajā video iespējams aplūkot Gaiziņkalna kārts zīmēšanas procesu.

 

Akmeņainā jūrmala

ilustrācija Gatis Šļūka, galda spēles kārts

Embūtes dabas parks ir ainaviska vieta ar spilgtu un noslēpumainu vēsturi. Apkaimes zināmākā teika ir par Induli un Āriju, kuru mīlestība it kā sākusies zem tur augošajiem ozoliem.

 

Vēl par galda spēles Šurpu Turpu tapšanu iespējams izlasīt portālā La.lv.

Spēli iespējams iegādāties Brain Games veikalos Rīga Plaza un K. Barona ielā 55, kā arī interneta veikalā!

Latvijas spēle, galda spēle, Gata Šļūkas ilustrācijas