Mans iecienītākais grafiskās planšetes izmērs ir 16 collas un XP-Pen Innovator 16 šajā ziņā ir tieši tas, kas vajadzīgs. Tāda planšete neprasa pastāvīgu vietu uz galda. To var ērti paņemt tikai reizēs, kad tā nepieciešama.
Es savā ikdienā digitālai zīmēšanai visbiežāk izmantoju iPad Pro. Bet ik pa laikam, darbam ar Adobe Photoshop ir nepieciešama pie datora slēdzama planšete, tad ir labi, ka 16 collu planšete ir pa rokai.
Kāda tā ir?
Ir jāuzteic tās dizains.
Parasti šāda tipa planšetes dizaina ziņā ir diezgan garlaicīgas, bet šī nav no tām.
Iespējams, ka izskatam ir otršķirīga loma, galvenais taču tehniskie parametri, veiktspēja, un tomēr, kā saka – sīkums, bet patīkami.
Šī planšete man mazliet atgādina kaut ko no filmām par kosmosu vai “Zvaigžņu kariem”.
Ir patīkami, ka tā ir tikai 9 mm plāna. Tā ir plānākā no līdzīga tipa planšetēm. Tas protams ir ērti, kad vēlies to paņemt kaut kur sev līdzi un 16 collas ir izmērs, kas ļauj būt mobilam.
Ja jau iesāku par dizainu, tad loģiski nonākam arī pie funkcionalitātes.
Un te patīkams Innovator 16 pārsteigums ir mehāniskais/virtuālais ritulis – divi vienā.
Tas ļauj iestatīt jebkuras divas funkcijas. Kā vienu es parasti izvēlos zīmējuma pietuvināšanu/attālināšanu. Un kā otru – zīmējamās otas izmēra palielināšanu/samazināšanu. Bet protams ikviens var izvēlēties iestatīt sev ērtākās fukcijas vai īsceļus.
Jāsaka gan, ka mehāniskā rituļa daļa varētu darboties labāk. Tā grozās pārāk viegli, tai nav sajūtamas iedaļas un tā reaģē uz vieglāko pirksta kustību, tāpēc reizēm tā attālināšanas vietā uz brīdi pietuvinās, vai otrādi.
Tas ir sīkums, bet ja es vēlētos šai planšetei kādus uzlabojumus, tad šis būtu viens no tiem.
Līdz ar dubulto rituli un pogām Innovator 16 ļauj iestatīt pavisam 10 funkcijas, plus divas uz XP-Pen zīmuļa.
Par zīmuli.
Attiecībā uz to, nekādu pārsteigumu – kā jau ierasts XP-Pen zīmulis darbojas bez baterijām. Tas ir viegls. Arī jūtības ziņā zīmulim ir ierastie 8192 uzpiediena jūtības līmeņi, kas jau pēdējos gados ir kļuvis par standartu un tieši tādi paši skaitļi ir arī citu ražotāju zīmuļiem.
Līdzīgi kā manā pieredzē ar citiem XP-Pen zīmuļiem, arī no šī es vēlētos vēl labāku reaģēšanu uz pašiem vieglākajiem zīmuļa pieskārieniem ekrānam.
Bet to var mēģināt labot ar draivera palīdzību, tas ļauj pielāgot zīmuļa jūtību zīmēšanas stilam.
Iepriekš XP-Pen zīmuļus esmu kritizējis par zīmēšanas līniju kropļošanu Autodesk Sketchbook programmā.
Jāsaka, ka šis zīmulis uzvedas labāk un Innovator 16 planšete manuprāt ir lietojama arī Autodesk Sketchbook programmā.
Šis zīmulis arī atbalsta līdz 60 grādu slīpuma funkciju, tas nozīmē, ka Photoshop programmā lietojot attiecīgās otas, līnija uz zīmēšanas faila mainīsies no tā kādā slīpumā turi zīmuli attiecībā pret ekrānu.
Nonākam pie ekrāna.
Innovator 16 ir pilnībā laminēts displejs. Tas nozīmē, ka starp displeja slāņiem nav gaisa atstarpes, tādējādi ekrāns izskatās skaidrāks un attēls dabiskāks.
Lietojot grafiskās planšetes nākas saskarties ar tādu lietu, kuru angliski sauc par “parallax”. Tas nozīmē, ka ekrānā redzamā līnija dēļ gaisa atstarpes starp displeja slāņiem, patiesībā atrodas dažu milimetru attālumā no vietas, kur zīmulis pieskaras ekrāna virsmai. Ar to var sadzīvot, bet protams ir daudz patīkamāk, ja var bez šī “efekta” iztikt. Un XP-Pen Innovator 16 displejam nav šis tā saucamais “parallax”.
Lieliskās ekrāna krāsas un plašā krāsu gamma bija pirmās no lietām, ko uzreiz pamanīju, sākot lietot Innovator 16.
Skaitļos tie ir 92% Adobe® RGB(88% NTSC/125% sRGB). Krāsu dziļums – 16.7 miljoni. Planšetei ir līdzīgiem produktiem ierastā 1920 x 1080 izšķirtspēja un šādā izmērā tā izskatās labi.
Ja esi ļoti skurpulozs attiecībā uz krāsām un vēlies vēl niansētāk tās noregulēt, tad Windows draivers piedāvā tādu iespēju. Mac draivers to nepiedāvā, bet es neredzu vajadzību pēc tā, jo krāsas manuprāt ir lieliskas jau standartā.
Vienīgi varētu vēlēties lielāku ekrāna gaišumu. Šī ir pirmā planšete, kuru es lietoju iestatītu uz maksimālo gaišumu. Innovator 16 maksimālais gaišums ir vienāds ar iPad Pro vai iMac ekrānu tad, ja tos iestata uz 50%. gaišuma.
Tā nav liela bēda, ja strādā tumšā telpā, bet tas var būt traucējoši, ja zīmē saulainā istabā.
Innovator 16 pie datora tiek slēgts ar vadu, kuram vienā pusē ir USB-C, bet otrā – HDMI un divi USB-A savienojumi. Bez viena no USB-A savienojumiem (bez sarkanā, kurš paredzēts tikai stiprākai strāvai) var arī iztikt un parasti es to pie datora nemaz nepieslēdzu. Pēc kāda laika es atklāju, ka iespraužot arī sarkano kabeli datorā, ekrāns tomēr kļūst mazliet gaišāks. Bet jebkurā gadījumā tas ir tumšāks par iPad Pro un iMac.
Planšetes ekrānam nav matēta stikla virsma, bet to sedz matēta plēve. Man personīgi nav nekādu iebildumu pret plēvi, jo uz sava iPad Pro ekrāna esmu uzlīmējis matētu aizsargplēvi ērtākai zīmēšanai un esmu pie tām pieradis.
Starp citu, zīmulis un visas funkcijas darbojas arī ar neieslēgtu, melnu ekrānu, ja dažreiz vēlies šo planšeti izmantot līdzīgi kā Wacom Intuos sērijas produktus.
Kas vēl atrodams Innovator 16 komplektā?
Tajā ir salokāms atbalsta statīvs ar vienu pozīciju, 8 zīmuļa rezerves kodoli un zīmuļa turētājs, ekrāna tīrāmā drāniņa, zīmēšanas cimds. Zīmēšanas cimds ir domāts tam, lai zīmēšana būtu ērtāka reizēs, kad svīst rokas.
Kopumā jāsaka, ka ar Innovator 16 esmu apmierināts, tam ir sava vieta starp maniem zīmēšanas rīkiem.
Pamatā tā ir uzlabota uzlabota XP-Pen 15.6 Artist Pro planšete ar lielisku dizainu. Tai ir tāds pats ekrāna izmērs, bet ar precīzākām, dabiskākām krāsām.
Lielākais prieks par zīmuli, tas vēl nav perfekts, to vēl var uzlabot, bet tas ir labāks par savu priekšgājēju.
Iegādāties to iespējams XP-Pen Eiropas veikalā un citur.
Ja šī zīmēšanas ierīce šķiet par mazu, tad te lasāms lielāka izmēra grafiskās planšetes XP-Pen Artist 24 Pro apskats.