Projekts Facing the Climate aizsākās ANO Kopenhāgenas klimata konferences ietvaros 2009. gada decembrī, kad tajā tika demonstrēti 25 Ziemeļvalstu mākslinieku darbi, kas atspoguļoja viņu skatījumu un klimata pārmaiņu jautājumiem. Izstāde jau uzrunājusi cilvēkus gan Ziemeļvalstīs, gan Āzijā un Eiropā.

Saistībā ar šo projektu, šogad tika izdota karikatūru grāmata. Tajā kopā ar zviedru karikatūristu darbiem ir arī 53 mākslinieku darbi no visas pasaules, un to skaitā esmu arī es – Gatis Šļūka.

No 28.maija līdz 30.jūnijam Jūrmalas Mākslas skolā, Strēlnieku prospektā 30, Jaundubultos, Jūrmalā var aplūkot karikatūru izstādi Aci pret Aci ar klimatu (Facing the Climate), kuru piedāvā Zviedru institūts un Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Izstādē ir skatāmi mākslinieka, mūziķa un ilustratora Lūves Antela (Love Antell), politisko karikatūru autora un grāmatu ilustratora Magnusa Barda (Magnus Bard), grāmatu ilustratora Rībera Hansona (Riber Hanson), laikrakstu, bērnu grāmatu ilustratores un tiesvedību zīmējumu autores Helēnas Lindholmas (Helena Lindholm) un mākslinieces Kārina Sunvisones (Karin Sunvisson) darbi.

Izstādē Aci pret aci ar klimatu Latvijā līdzās piecu Zviedrijas mākslinieku karikatūrām ir skatāmas arī citu latviešu mākslinieku darbi. Izstāde papildināta ar Latvijas jauniešu – karikatūru konkursu uzvarētāju darbiem. Izstāde un konkursi notika Daugavpilī, Talsos, Jūrmalā, Ventspilī, Rojā, Lapmežciemā, Jelgavā, Balvos, Olainē, Rēzeknē un Rīgā.

Šeit iespējams grāmatu apskatīt un iegādāties.