Liela daļa lietotāju iPad Pro uzlūko kā pārāk liela izmēra planšetdatoru, kuru ne visai ērti lietot un nēsāt sev līdzi.

Bet mākslinieki iPad Pro savienojumā ar Apple Pencil saredz lielisku zīmēšanas rīku.

Jo īpaši tādēļ, ka šis zīmulis ir spiedienjūtīgs un planšetes ekrāns ir gandrīz A4 lapas izmērā.

iPad Pro, Apple Pencil, drawing

 

Pirmkārt jāsaka, ka iPad Pro ir divreiz jaudīgāks par iPad Air 2, tāpēc nekādu lēnīgumu vai aizturi zīmējot nevar novērot. Tā bija traucējoša problēma daudzās zīmēšanas lietotnēs uz vecākiem iPad modeļiem. Vairāk par to un iOS, Android populārākajām zīmēšanas aplikācijām var izlasīt manā iepriekšējā rakstā. Aplikāciju ziņā pa šo laiku nekas būtiski nav mainījies, labākās no tām joprojām notur savas pozīcijas.

Šoreiz vairāk par to kā uzvedas Apple Pencil. Un kāds tas ir salīdzinājumā ar mākslinieku iecienīto darba instrumentu Wacom Intuos Pro grafisko planšeti. Tā ir tik populāra, jo maksā lētāk par daudzu kāroto Wacom Cintiq.

Savukārt iPad Pro komplektā ar Apple Pencil varētu būt alternatīva pat Wacom Cintiq. Kāds teiks, ka uz iPad taču nav iespējams lietot tādas populāras zīmēšanas programmas kā Sketchbook Pro, Photoshop vai Corel Painter.

Arī uz iPad Pro ir labas zīmēšanas lietotnes, tādas kā Procreate, Sketch Club, Sketchbook.

Testēju #ipadpro ar #ipencil

A photo posted by Gatis Šļūka (@gatishs) on

 

 

Bet ja vēlies lietot programmas, ar kurām strādā savā datorā, tad to tagad ir iespējams izdarīt caur Astropad aplikāciju. Tā maksā 19,99 eiro un darbojas gan tikai kopā ar Apple datoriem.

 

 

Apple Pencil rokā ieguļ ļoti ērti, jo tas ir vienādā izmērā ar parasto zīmuli, tikai smagāks. Bet lai to ērti lietotu nopietnai zīmēšanai, vajadzīgs veltīt laiku eksperimentiem ar digitālo otu parametriem. Ja lieto tās pašas otas, kuras labi strādā ar Intuos Pro, tad nebūs vēlamā rezultāta. Apple Pencil un Intuos Pro izmanto dažādas tehnoloģijas, tāpēc katram ieteicami savi otu parameri.

Lai iegūtu vēl līdzīgāku sajūtu kā zīmēšanai uz papīra, risinājums varētu būt iPad Pro ekrānu aplīmēt ar matētu aizsargplēvi.

Tad ekrāns tik ļoti neatspīdēs un digitālais zīmulis tiešām slīdēs pa zīmējamo virsmu gluži kā zīmulis pa papīru. Arī uzspiediena stiprumu tad ir vieglāk kontrolēt un ir mazāk neveiklu līniju nekā zīmējot uz slidenās stiklotās virsmas.

Vēl lieta, kas daudzus interesē, vai lietojot Apple Pencil nenākas saskarties ar problēmu, ka plaukstai skarot iPad Pro ekrānu pirms digitālā zīmuļa, tā atstāj zīmējumā nevēlamus punktus vai švīkas. Tas ļoti atkarīgs no aplikācijas. Ja Sketch Club aplikācijā tas ļoti traucē, tad Procreate lietotnes iestatījumi ļauj šo problēmu mazināt. Vajadzīgs tikai aktivizēt plaukstas noraidījuma (Palm Rejection) funkciju. Taču tomēr arī tas nevar šo problēmu novērst pilnībā. Labākais risinājums ir kādam plānam, lētam cimdam nogriezt trīs pirkstus, uzvilkt to un par šo problēmu var pilnībā aizmirst.

Astropad aplikācijā šī problēma nepastāv, jo ar pirkstiem iespējams tikai pietuvināt zīmējumu vai  nospiest Astropad papildus pogas, kuras pēc jūsu vēlmes parādās ekrāna kreisajā malā. Visu pārējo, kā otas, krāsas vai citu nepieciešamo iespējams lietot vai paņemt tikai ar Apple Pencil.

Ļoti patīkami, ka atsevišķas zīmēšanas aplikācijas, kā piemēram Procreate, atpazīst arī Apple Pencil novietojuma leņķi pret ekrānu.

Tas ļauj mainot zīmēšanas leņķi iegūt citu līnijas izskatu, gluži kā zīmējot ar īstu zīmuli.

 

Tiem, kuri dzēšanas funkciju mēdz lietot Intuos Pro irbuli apgriežot otrādi, nāksies pierast pie tā, ka Apple zīmulim tādas iespējas nav. Es tā nedaru, tāpēc to neuzskatu par mīnusu.

Apple Pencil, iPad Pro, iPencil, Stylus

 

Nobeigumā jāsaka, ka iPad Pro komplektā ar Apple Pencil ir labs rīks digitālai zīmēšanai.

Bet vai esmu gatavs atteikties no Intuos Pro grafiskās planšetes par labu iPad Pro ar Apple Pencil? Pagaidām vēl nē. Ir vajadzīgs ilgāks laiks kopā ar iPad Pro, lai secinātu vai tas tiešām spēj aizstāt veco, labo draugu Intuos Pro un pārklāt to ar putekļu kārtu.