Manās rokās nonāca Samsung Galaxy Note 9 viedtālrunis. Ikdienā digitālās karikatūras visbiežāk zīmēju uz iPad Pro planšetes, tur zīmēšanas lietotņu pietiek visām gaumēm. Bet kā ir uz Android operētājsistēmas? To nolēmu pārbaudīt zīmējot uz Samsung Galaxy Note 9. Protams dēļ sava nelielā izmēra tas nav labākais ekrāns priekš nopietnas zīmēšanas un tomēr uz tā var paveikt diezgan daudz. Un visas šīs lietotnes protams ir pieejamas arī uz lielākām Android planšetēm.

 

Manuprāt apskatīšanas vērtas ir šīs piecas lietotnes:


Sketchbook drawing app icon
Autodesk Sketchbook

Šī noteikti ir populārākā zīmēšanas lietotne uz Android ierīcēm. Uz viedtālruņa ekrāna tā izskatās glīti, ir patīkami tajā zīmēt.

Lietotne ir pilnībā bezmaksas, tikai jāizveido Autodesk Sketchbook profils, pirmās 7 dienas aplikāciju var lietot pilnā apjomā arī bez reģistrācijas.

 

Best drawing app Autodesk Sketchbook review

+

Viens no lielākajiem plusiem ir krāsu palete, tajā atrodami arī digitāli Copic marķieri. Izvēloties kādu no krāsām, lietotne uzreiz piedāvā ieteicamās pretkrāsas vai saskanīgus toņus, kuri labi saderēs ar jau izvēlēto krāsu.

Tāpat ļoti ērti pa rokai atrodas zīmējuma līmeņi. Vēl šajā lietotnē var lietot digitālu lineālu vai elipsi un vēl citus noderīgus instrumentus.

Ja zīmējot lieto tikai divas otas, tad ļoti noderēs poga Pēdējā ota (Last brush).

Iespējams eksportēt PSD (Photoshop) formātā.

Planšetes versija atšķiras no viedtālruņa versijas, tālruņa versijā nav ērti mainīt otu izmērus un to caurredzamību (Opacity). Tāpēc noderīgi pašam izveidot vairākas otas dažādos izmēros un novietot kur ērtāk. Otu atrašanās vietas šajā aplikācijā iespējams mainīt.

Lielākajā daļā zīmēšanas lietotņu ir pieņemts standarts, ka pieskaroties ekrānam ar diviem pirkstiem, aplikācija atsauc pēdējo darbību, bet pieskaroties ekrānam ar trim pirkstiem, darbību atkārto. Sketchbook izveidotāji gribējuši būt oriģināli un pēdējās darbības atsaukšana šajā aplikācijā notiek ar trīs pirkstu pavilkšanu pa ekrānu. Man tas nešķiet ērti, jo īpaši ja nepieciešams zīmēt ātri.

 


Infinite Painter drawing app iconInfinite Painter

Šī ir iespējām bagātākā aplikācija uz Android ierīcēm.

Pilns komplekts 7,99 eiro, bet var iegādāties arī atsevišķus instrumentus, otas vai līmeņus lētākos komplektos.

 

 

Best drawing app Infinite Painter review

+

Lieliska krāsu palete, iespējams krāsas novietot gar ekrāna sānu, kur tās visu laiku būs redzamas un ērti pieejamas. Vēl iespējams importēt jau gatavas saskanīgas krāsu paletes un saglabāt tās arī citām reizēm.

Iespējams arī pašam izveidot otas vai lejuplādēt citu lietotāju izveidotās. Un arī pēc dažādiem parametriem var modificēt jau esošās. Tāpat arī iecienītākās otas var salikt vienuviet, lai ērtāk paņemt.

Ļoti ērta ir skala, kas aktivizējas atsaucot pēdējo darbību. Tā ērti ļauj atgriezties atpakaļ pa vairākām darbībām uzreiz un nav daudzas reizes jābaksta ar pirkstu, lai atsauktu vairākas darbības.

Ir iespējams instrumentu paneli pārvietot pa ekrānu, kur tam liekas piemērotāka vieta.

Iespējams eksportēt PSD formātā.

Nav gadījies pašam saskarties ar šo problēmu, bet dzirdēts, ka šī lietotne ir diezgan nestabila un mēdz uzkārties.

 


Ibis Paint X drawing app icon
ibis Paint X

Manuprāt labākā lietotne priekš melnbaltas līniju zīmēšanas.

Lietotni var lietot bezmaksas, bet, ja vēlies, lai zīmēšanas ekrānā nerādītos kaitinošas reklāmas, tad var no tām atbrīvoties vienā reizē samaksājot 6,99 eiro vai maksāt 2,99 eiro katru mēnesi.

 

 

Best drawing app ibis Paint X review

+

Lielākais pluss manuprāt ir jau standartā te atrodamās ļoti labās zīmēšanas otas, kuras lieliski reaģē uz nelielā Samsung Note 9 S Pen zīmuļa kustībām un uzspiediena stiprumu. Mans favorīts ir spalvaskāts (Dip Pen Hard). 

Ērta ir poga, kas ļauj ātri samainīt vietām otu ar dzēšgumiju, jeb ar vienu pieskārienu pārslēgties starp tām.

Nav katru reizi atsevišķi jāieslēdz funkcija, kas ļauj eksportēt zīmējumu kā timelapse video, lietotne automātiski ieraksta katru darbību, kura tiek veikta un kad vien vēlies, vari eksportēt zīmējumu kā MP4 video. Video būs redzams zīmējuma tapšanas process.

Šī lietotne draudzējas ar programmu, aplikāciju Clip Studio Paint, kura ir iecienīta mangas mākslinieku vidū. IbisPaint X ļauj eksportēt zīmējumus Clip Studio (CLIP) formātā.

Pie mīnusiem būtu jāmin tas, ka nav iespējams iecienītākās otas salikt vienuviet, lai būtu ātrāk un ērtāk tās paņemt un lietot. 

Mīnuss varētu būt arī tas, ka lietotne neeksportē failus PSD formātā.

 

Artflow drawing app iconArtflow

Grūti pateikt ar ko šo lietotni varētu izcelt citu starpā. Vienkārši laba zīmēšanas aplikācija.

Dažas dienas iespējams lietot bezmaksas, bet ja vēlies arī pēc tam to lietot pilnā apjomā, tad jāiegādājas par 5,49 eiro.

 

 

Best drawing app Artflow review

+

Patīkams, nepieblīvēts zīmēšanas ekrāns. Ik reizi, kad S Pen sāk zīmēt, visi zīmēšanas darbarīki pazūd no ekrāna un redzama tikai zīmēšanas lapa. Tas ir labi, jo nevar nejauši ar plaukstu aizķert otu izmēra vai caurspīdīguma paneli. Kā arī lielāks laukums zīmēšanai, instrumenti neaizņem vietu.

Klasiski ekrāna sānā novietotas zīmēšanai tik nepieciešamās divas skalas – otas izmērs un otas caurspīdīgums.

Ērti pārvaldīt otas, modificēt tās pēc daudziem parametriem un biežāk izmantotās ērti salikt vienuviet.

Iespējams eksportēt PSD formātā.

Tas, ka katru reizi sākot zīmēt automātiski pazūd visu darbarīku panelis var būt arī kaitinoši un katru reizi jāizdara papildus pieskāriens ekrānam, lai darbarīkus atgrieztu ekrānā.

 

Medibang Paint drawing app iconMedibang Paint

Te var atrast dažas noderīgas lietas, kuras nav citās aplikācijās, šī lietotne galvenokārt paredzēta komiksu zīmēšanai.

Bezmaksas lietotne. Jāreģistrējas, ja ir vēlme importēt otas vai izmantot citus papildus labumus.

 

 

Labākā zīmēšanas lietotne Medibang Paint review

+

Ir atsevišķš rīks, kas ļauj vienkārši izveidot komiksu paneļus.

Var zīmēšanas laikā mainīt lapas izmēru (Canvas size) gluži kā Photoshop programmā.

Plašas attēla transformēšanas, liekšanas un staipīšanas iespējas.

Iespējams aktivizēt līnijas, kuras palīdzēs zīmēt perspektīvā.

Var importēt daudz dažādu otu.

Darbību atsaukšanai un atkārtošanai var lietot tālruņa skaļuma pogu kreisajā sānā, kas patiesībā ir diegan ērti zīmējot uz viedtālruņa. Kreiļi gan būtu citās domās.

Iespējams eksportēt PSD formātā.

 

Diezgan neparocīga lietošanā, vairāk atgādina datorprogrammu, mazāk lietotni.

Nav automātiskā saglabāšanas funkcija (Autosave), tāpat kā vairums datorprogrammu, pašam jāatceras ik pa laikam failu saglabāt.

Otas ir ļoti nepārskatāmas, tikai uzspiežot uz otas parametriem iespējams redzēt tās izskatu.