Manās rokās nonāca digitālai zīmēšanai paredzētais Taivānas kompānijas Yiynova monitors MVP20U+RH. Yiynova esot otrais lielākais zīmēšanai paredzēto monitoru ražotājs aiz Wacom. Wacom produkti labi pazīstami ar savu kvalitāti un arī samērā augsto cenu.

Yiynova savus produktus pasniedz kā Wacom alternatīvu par pieejamāku cenu.

Monitoram komplektā ir daudz vadu (DVII, HDMI, DP++, VGA), divi cimdiņi, lai plauksta ērtāk slīdētu pa monitora stiklu, digitālais zīmulis (AAA baterija jāsagādā pašam) un pie ekrāna ar piesūcekņiem piestiprināms sešu tā dēvēto “karsto pogu” komplekts.

Ja ar konkrēto datoru ir lietots kāds Wacom produkts, tad pirms Yiynova instalēšanas svarīgi izdzēst visus Wacom draiverus. Sākumā šo punktu neņēmu vērā, tādēļ vēlāk nācās noņemties, lai monitoru kā nākas pieslēgtu. Tāpēc uz viena datora nebūs iespējams vienlaicīgi lietot Yiynova un Wacom produktus.

Monitors ir liels, ja to lieto ikdienā, tad tam būtu jāatvēl pastāvīga vieta blakus datoram, lai katru reizi nebūtu no jauna jāsavieno vadi.
Tam ir standarta 1920 x 1080 izšķirtspēja un tas ir ērti reizēs, kad rodas vajadzība zīmēšanas procesu dublēt uz vēl kāda cita lielāka ekrāna. Svara ziņā salīdzinot šo ar līdzīga izmēra Wacom Cintiq, tas ir par 3 kg vieglāks.

Yiynova MVP20U+RH tablet monitor pencil

Ikdienā lietoju Wacom Intuos zīmuli. Velkot pirmās līnijas ar Yiynova zīmuli, liekas, ka tā kodolam ir nedaudz lielāka brīvkustība, bet tas tāpēc, ka tiek zīmēts uz pilnīgi gluda, cieta monitora ekrāna atšķirībā no Wacom Intuos matētās virsmas.

Iegūtais rezultāts uz ekrāna ir labs un ļoti līdzīgs Intuos. Par 2048 uzspiediena līmeņiem nebūs melots.

Monitora krāsas nav tik košas kā iMac vai MacBook Pro. Atverot pabeigto zīmējumu uz datora monitora, tas izskatās košāks, tāpēc krāsošanas procesā ik pa laikam rodas vēlme apskatīt darbu uz ierastā datora ekrāna. Ja runa ir tieši par krāsu toņiem, tad tiem it kā nav nekādas nobīdes krāsas ziņā un tomēr dēļ tā, ka tie ir blāvāki, krāsošana ir pagrūta. Tāpēc krāsot man daudz labāk patīk ar Intuos. Iespējams, ka laika gaitā var pierast pie šī monitora krāsām, bet vismaz iesākumā vēlamo toņu atrašana man sagādāja grūtības.

“Karsto pogu” komplekts ļauj katrai datorprogrammai atsevišķi iestatīt īsceļus tāpat kā Wacom produktos.
Monitora aizmugurē esošā atbalsta kāja ļauj to novietot vēlamajā slīpumā un tās gumijotais apvalks ekrānu uz galda notur stabili.

#Repost @gatishs ・・・ Testēju #yiynova

A photo posted by KarikaturaLv (@karikaturalv) on

Vai es ieteiktu šo produktu citiem?

Ja esi mākslinieks, kurš ikdienā Wacom Intuos vai citu grafisko planšeti vairāk lieto tieši zīmēšanai, nevis krāsu darbiem, tad iespējams ir vērts to nomainīt pret Yiynova MVP20U+RH.

Jo digitālā zīmuļa jūtība ir lieliska un ir daudz ērtāk zīmēt tieši uz ekrāna. Vienīgi, ja lieto grafisko planšeti tieši kopā ar portatīvo datoru un bieži pārvietojies, tad monitors būs neērtāks ceļa biedrs. Un, ja tavos darbos svarīgas tieši niansētas, precīzas krāsas, tad krāsošana uz šī monitora varētu būt pagrūta.

Yiynova MVP20U+RH maksā ap 700 eiro, bet Wacom Cintiq 22HD cena ir sākot no aptuveni 1800 eiro.

Jāsaka gan, ka šobrīd Latvijā uz vietas Yiynova produktus iegādāties nav iespējams. Sīkāka informācija par produktu tehniskajiem parametriem atrodama Yiynova mājas lapā.