Sākšu ar to, kas ir lietotne Astropad, tā ļauj dublēt Apple datora ekrānu uz iPad planšetes. Tādā veidā iespējams ērti zīmēt, gluži kā uz datora ekrāna un lietot Photoshop un citas programmas. Vispopulārākais rīks digitālai zīmēšanai starp māksliniekiem ir Wacom Intuos Pro. Pie tā pieraduši daudzi. Bet Apple Pencil reaģē mazliet citādi, tieši cik atsķirīgs uzspiediena ziņā ir Apple Pencil salīdzinājumā ar Wacom Intuos Pro zīmuli, iespējams iepazīties šajā manā rakstā.

Bet ir labas ziņas, pirms kāda laika iznākusi jauna Astropad lietotnes versija Astropad Studio, kur iespējams regulēt un pašam iestatīt savu iecienītāko uzspiediena stiprumu. Latviski to varētu nosaukt par uzspiediena līkni.

Vai tagad uz iPad Pro sajūtu ziņā iespējams zīmēt līdzīgi kā uz Wacom Intuos Pro? Es saku – jā.

Tātad nepieciešams tikai atrast īsto, sev ērto uzspiediena līkni. Un visas Photoshop un Sketchbook Pro otas varēs ar tādām pašām  sajūtām lietot uz iPad Pro.

Uz savas Wacom Intuos Pro grafiskās planšetes es lietoju standarta uzspiediena līkni un man tā šķiet gana laba.

wacom pressure profile, wacom intuos pro

Pieslēdzot datoram vienlaicīgi gan Wacom Intuos Pro, gan iPad Pro caur Astropad lietotni es eksperimentēju un atradu sev tīkamu uzspiediena līkni. Tagad varu lietot Apple vai Intuos zīmuli un gandrīz nejust atšķirību uzspiediena sajūtu ziņā un zīmējumā iegūt līdzīgu rezultātu.

Lūk mana Astropad Studio uzspiediena līkne:

 

Astropad pressure curve similar to wacom intuos, ipad pro

 

Vēl jāpiebilst, ka kopā ar šo uzspiediena līkni es nelietoju uzspiediena izlīdzināšanas (Pressure smoothing) iespēju, kuru Astropad Studio iestatījumos iespējams atrast zem Pencil & Stroke.

Vairāk par uzspiediena līknes iestatījumu versijām un kā izveidot sev piemērotāko, var uzzināt Astropad blogā.